Archiwa kategorii: O ostropeście

Stosowanie ostropestu plamistego u dzieci


Eliksir Młodości Odkryty Czytaj Więcej >>

Coraz częściej unikalne i wszechstronne właściwości ostropestu pragną wykorzystywać młodzi rodzice. Czy jednak stosowanie ziół u dzieci jest zawsze bezpieczne?

Ostropest plamisty jest rośliną od lat stosowaną w leczeniu schorzeń wątroby. Najnowsze badania dowodzą jego skuteczność w terapii wielu innych chorób! Niegroźne mu stany zapalne skóry, zaparcia czy łuszczyca. Czytaj dalej


Eliksir Młodości Odkryty Czytaj Więcej >>

Leczniczy olej z ostropestu

Stosowany od ponad dwóch tysięcy lat! Ostropest plamisty to roślina lecznicza, która mimo że naturalnie występuje w rejonie basenu Morza Śródziemnego, zaczęła być uprawiana w wielu krajach, również w Polsce. Pożądana, bo ma specyficzne, niezastąpione, zdrowotne właściwości.

Szacuje się, że łączne plantacje ostropestu plamistego w naszym państwie obejmują około 2 tysiące hektarów.

Więcej hektarów ostropestu, więcej zdrowych ludzi? :) Czytaj dalej

Jak stosować ostropest?

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swojej wątroby, zmień w swoim życiu kilka rzeczy. Chroń największy organ spożywając profilaktyczne ziarna ostropestu plamistego – najlepiej świeżo zmielone. Co jeszcze możesz zdziałać, by ukoić wątrobę?

Wszystko, co jemy i pijemy, wpływa na nasze zdrowie. Prowadzony tryb życia decyduje o tym, jak się czujemy i w jakim stanie znajduje się nasz organizm i poszczególne narządy. Czytaj dalej

Alkohol a ostropest

Napoje wyskokowe, choć łagodzą obyczaje, nie mogą być spożywane zbyt często i w nadmiarze. Warto robić sobie okresowe przerwy w piciu trunków i zażywać preparaty zawierające sylimarynę, np. ostropest plamisty. Dlaczego?

Alkohol jest toksyną, czasem bardzo groźną, a to właśnie wielofunkcyjna wątroba odpowiada za neutralizowanie trucizn. Czytaj dalej

Czym jest ostropest plamisty?

Skuteczny, bezpieczny i sprawdzony przez wiele pokoleń – taki jest właśnie ostropest plamisty, który znalazł multum zastosowań we współczesnym świecie. Przekonaj się, że ostropest można zastosować nie tylko jako środek leczniczy dobroczynnie wpływający na układ pokarmowy, ale również jako niecodzienną i kunsztowną przyprawę, ozdobę wnętrza Twojego domu czy element kuracji upiększającej.
Sprawdź, jak Ty możesz wykorzystać ostropest. Czytaj dalej

Postacie ostropestu

Wątroba odpowiada za 500 funkcji i 5 tys. reakcji chemicznych w naszym organizmie! Warto w takim razie mieć ją w dobrej kondycji, prawda? To ona w dużym stopniu odpowiada za zachowanie zdrowia – zdrowia, które niekiedy świadomie sobie rujnujemy. Co trzeba robić, by uniknąć schorzeń największego organu??

Stan naszego organizmu zależy od nas samych. Choć natura wyposażyła nas w wewnętrzny system obronny, czasem i on okazuje się bezsilny, ulegając chorobom, do których doprowadzamy z własnej winy. Czytaj dalej

Działanie ostropestu

Na co pomaga ostropest? To lecznicze zioło da sobie radę z marskością wątroby, kamicą żółciową, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, wysokim poziomem cholesterolu, wodobrzuszem, a nawet zatruciem alkoholowym (a z kacem tym bardziej…) – Ostropest plamisty chroni przed tymi dolegliwościami, ale i przynosi ulgę, gdy choroba już się rozwinie.

Czy wiesz, że ostropest plamisty dość powszechnie występuje w Polsce? Być może udało Ci się go spotkać w ogrodach – w końcu jest ich świetnym elementem ozdobnym. Nie brakuje też ostropestu na plantacjach, bo stosuje się go jako surowiec do produkcji leków. Czytaj dalej

Charakterystyka ostropestu

Gdy niedomaga wątroba, warto sięgnąć po produkty z ostropestu. Dlaczego? Ostropest jest w stanie odbudować wątrobę, a na dodatek działa na nią przeciwzapalnie, odkażająco i osłonowo. Rozkrusza kamienie żółciowe i im zapobiega, ale… nie tylko! Zobacz, co jeszcze potrafi naturalny ostropest!

Właściwości prozdrowotne ostropestu plamistego znano już w I wieku naszej ery! Współcześnie jego korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu potwierdzają próby wątrobowe.

Tę roślinę uprawia się zwykle w ogrodzie jako roślinę ozdobną, choć porasta ona też nieużytki, ugory, okolice śmietników, tory, rowy, wysypiska, pobocza. Jest bardzo podobny do kwiatów ostu, dlatego często jest traktowany jako chwast i… wycinany. Przywędrował do Polski z basenu Morza Śródziemnego. Stanowi surowiec dla przemysłu farmakologicznego, a jego dolne liście z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako składnik zdrowej sałatki. Czytaj dalej